Eduklub – klub dla pedagoga

Przedstawiam Wam dziś Eduklub. Jest to inicjatywa, dwóch młodych kobiet, które mają ambicję zmienić świat (a przynajmniej jego pedagogiczną część) na lepsze. Póki co, pierwszy klub działa na terenie Poznania, ale na bieżąco będę informować o jego rozwoju. Dowiedzmy się z czym to się je. P.S. Na dole strony niespodzianka.

Dla kogo jest klub?
Jak piszą założycielki, członkami mogą być obecni oraz przyszli pedagodzy, jak też osoby związane z edukacją bardziej pośrednio.

Po co jest klub?
Po to by uleczyć system edukacji. Jak? Została stworzona przestrzeń, w której to nauczyciele i pedagodzy mają okazję wymieniać się doświadczeniami i doskonalić swoje umiejętności. Wymiana materiałów, metod, pomysłów i inspiracji – wszystko po to, by uczyć lepiej.

Co dzieje się na spotkaniach?
1. Pojawiają się eksperci, którzy na bieżąco służą radą i pomocą. Psycholog, prawnik, kurator etc.
2. Odbywają się sesje networkingowe, czyli chwila podczas której mamy okazję dowiedzieć się czym zajmują się uczestnicy i w czym moglibyśmy wzajemnie sobie pomóc.
3. Odbywa się prelekcja – zwyczajowo merytoryczna, która ma na celu wzbogacenie i warsztatu i osobowości uczestnika.
4. Odbywa się tzw. Inspiracja, czyli warsztat/szkolenie wzbogacające techniki i metody nauczania.

Po bardziej szczegółowe informacje, należy udać się na stronę www.magroup.pl i kliknąć zakładkę Eduklub. Poza wstąpieniem do kluby pedagodzy powinni obejrzeć to.

Niespodzianka

Miałam przyjemność wygłosić pierwszą historyczną prelekcję w klubie, która miała na celu inspirację i motywację z okazji uroczystego otwarcia.

Zapraszam do obejrzenia!