Wyrwane z Kontekstu

Nie wyobrażam sobie życia bez czosnku, odbyłam pięć lekcji śpiewu operetkowego, studiowałam przez rok architekturę, wzięłam ślub w Las Vegas, nie umiem grać na żadnym instrumencie, uwielbiam piękne zeszyty z twardymi okładkami, wolę wolny rynek, odwiedziłam 17 krajów, codziennie piję herbatę earl gray z waniliowym mlekiem roślinnym, uczę się hiszpańskiego ale opornie mi idzie, kupuję książki szybciej niż jestem w stanie je czytać, mam słabość do czołgów i załogowych lotów kosmicznych.

Cześć, jestem Angelika

Nazywam się Angelika M. Talaga, jestem kobietą z misją i pasją do działania.

Prywatnie jestem żoną programisty z żyłką biznesową oraz mamą Zoe i Hugoludka. Wszyscy domownicy obdarzeni specyficznym poczuciem humoru – jest więc u nas bardzo wesoło!

Stworzenie Godmother

Wiem, że Twoje dziecko posiada potencjał znacznie większy, niż możemy sobie wyobrazić.
Wiem, że możesz zapewnić swojemu dziecku pełne wsparcie w jego rozwoju.
I wiem też niestety, że szkoła mu w tym nie pomoże, w taki sposób, jak jest to możliwe.

Dlatego nie miałam wyboru. Decydując, że pragnę wspierać rodziców w mądrej, przemyślanej edukacji – musiałam stworzyć stanowisko pracy, które nie istniało “na etacie” w żadnej firmie.

W 2011 roku powstało więc Godmother.

Na początku jako skromny blog (pisany anonimowo!). Potem jako marka. Na końcu dopiero – gdy już się odważyłam – jako firma. Dziś jest to przestrzeń dla rodziców i edukatorów. Jeśli jesteś tu pierwszy raz, dowiedz się jak działa Godmother i co mogę zrobić dla Ciebie, klikając – “zacznij tu”.

Zawodowo

Jestem edukatorem, neuropedagogiem oraz przedsiębiorcą. Na co dzień całą swoją wiedzę przekształcam w zestawy pełne narzędzi i strategii wspierających rodziców, w tym co dla nich najważniejsze – wartościowej edukacji dzieci i ich mądrym wychowaniu. Piszę artykuły, wygłaszam prelekcje i od niedawna też nagrywam podcasty.

Wierzę w stały rozwój, a mózg bez reszty mnie fascynuje od lat, dlatego poszerzam swoją wiedzę na licznych kursach i szkoleniach. Czytam ogromne ilości książek i śledzę najnowsze badania z zakresu psychologii i neuronauk. Dzięki temu zawsze mogę przekazywać Ci najbardziej aktualne, wartościowe oraz skuteczne informacje. A przynajmniej bardzo się staram.

Przemawianie Publiczne

Moje zaangażowanie i podejście do tematu edukacji zobaczysz m.in. podczas wystąpień publicznych.

Do tej pory miałam przyjemność przemawiać w tak znakomitych miejscach i podczas inspirujących wydarzeń, jak na konferencji TEDx (dwukrotnie), na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, na uczelni ASBiRO czy w Dzień Dobry TVN. Jeśli nie miałeś dotychczas okazji zobaczyć mnie na żywo, kilka z moich przemówień możesz obejrzeć tutaj.

Moja przygoda z wystąpieniami publicznymi rozkwitła w 2011 roku w organizacji non-profit Toastmasters International. Podróżując zawsze odwiedzam lokalne kluby toastmasters – nigdzie nie poznałam tak proaktywnych, otwartych i ambitnych ludzi jak tam.

Po kilku latach, razem z mężem i kolegą współzałożyłam w Poznaniu KontekstMasters – klub liderstwa i retoryki, gdzie zaangażowani młodzi ludzie uczą się przemawiania publicznego oraz debatowania, głównie na tematy polityczne.

Gdybym miała wymienić jedną decyzję życiową, która najbardziej wpłynęła na mój rozwój zawodowy i osobisty, byłoby to dołączenie do klubu Toastmasters.

W wolnych chwilach 

Prywatnie jestem ogromną entuzjastką wolnego rynku, filozofii politycznej, astronautyki załogowej, rozwoju osobistego i zdrowego odżywiania. Jako miłośnik zdrowego odżywiania gotuję bez pszenicy, bez mleka, bez mięsa i bez cukru. Czyli według mojego teścia – bez sensu 🙂

Wierzę, że nasza kondycja psychiczna i fizyczna zależy głównie od nas samych, dlatego też regularnie romansuję z jogą, medytacją i przeróżnymi formami pracy nad rozwojem osobistym. W XXI wieku mamy tak wiele możliwości inwestowania w samego siebie, że aż głupio nie skorzystać. Naprawdę!

Dlatego praktykuję jogę z Adriene i Małgosią, trenuję na siłowni z Mateuszem, pokonałam swoje długi z Michałem Szafrańskim, motywuję się do pracy z Marie Forleo, szybko czytam z Izabelą Stopą, inspiruję się oglądając TEDy, rozwijam biznes z Patem, medytuję z Insight i Agnieszką Maciąg, gotuję wegańsko z Jadłonomią, organizuję się z Davidem Allenem, sprzątam mieszkanie z Myką i Marie Kondo i wciąż przeszukuję internet i rzesze znajomych w poszukiwaniu nowych możliwości.

Do zobaczenia!

Każdego dnia daję z siebie wszystko, aby zapewnić Ci wsparcie w najważniejszym zadaniu wobec, którego stoisz – wychowaniu szczęśliwych i samodzielnych dzieci

Codziennie możesz poczytać mnie na blogu lub posłuchać w podcaście. Pełne, gotowe strategie i narzędzia znajdziesz w produktach, które tworzę (wciąż powstają nowe, informuję o nich poprzez newsletter, na facebooku albo po prostu pojawiają się w sklepie). A od czasu do czasu możesz mnie też spotakać osobiście na szkoleniach lub na konferencjach, o których informuję na facebooku. 

Bądź na bieżąco z treściami, jakie tworzę i wszystkimi godmotherowymi aktualnościami. Obserwuj mnie na mediach społecznościowych, na: Instagramie, Youtube i oczywiście na Facebooku jako Godmother oraz jako Angelika.

Dziękuję Ci bardzo za wizytę w moich skromnych progach
i za nawiązanie tej niteczki edukacyjnego porozumienia!

Pozdrawiam Cię,
Angelika

mediumpodpis

Co nieco z Instagrama

Zapisz się na newsletter by nie przegapić wartościowych treści!