Portfolio współprac

Oto wybrane archiwalne współprace, które obrazują przekrój potencjalnych projektów, które moglibyśmy razem zrealizować.
Zrób pożytek z mojej wiedzy, umiejętności i doskonałej znajomości grupy docelowej, dla Twojego biznesu czy celu.

Explainer video
dla Uniwersytetu Dziecięcego
współpraca z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy

Jako wykładowca na Uniwersytecie Dziecięcym raz na rok akademicki przygotowuję dla studentów (6-12 lat) wyjątkowy wykład z zakresu neuroedukacji. W czasach kwarantanny musiałam ograniczyć się do wykładu zdalnego, a żeby nie była to nudna, gadająca głowa zaproponowałam film typu expleiner video. Powstał więc pomysł na wykład, scenariusz, animacje i oczywiście mój nieprzypadkowy, bardzo dowcipny i energiczny sposób przekazu wiedzy, tu w formie audio. Wykład zachwycił i młodych studentów i rodziców, możesz go obejrzeć klikając tutaj. A w tym artykule opisuję jak wyglądał proces powstawania takiego wideo – pod kątem merytorycznym i skuteczności przekazu wiedzy.

Poradnik “Wydruki do Nauki”
eventy oraz scenariusze
roczna współpraca z HP

Praca z agencją pośredniczącą z HP była wymagająca, artcy-kreatywna i dynamiczna. Tworzyliśmy spoty reklamowe, filmy instruktażowe, scenariusze wydarzeń i konkursów. Osią kampanii “Wydruki do nauki” był merytoryczny ebook, w ramach którego zaprojektowałam kilkanaście PDFów do wydruku (wraz z uzasadnieniem), które dzieci mogą wykorzystać do nauki, organizacji i rozwoju osobistego. Co ciekawe, na początku współpracy karmiłam piersią starszą córkę a pod koniec współpracy byłam w ciąży z synem. Cieszę się, że ekipa HP zaufała mi, że mimo obowiązków mamy czy stanu błogosławionego – “dowiozę” co trzeba i tak jak trzeba. Wyśmienita współpraca!

Recenzja merytoryczna
i materiały do polskiego wydania
współpraca z wydawnictwem Znak Emotikon

Wydawnictwo ZNAK emotikon wiedziało jak wycisnąć moje talenty jak cytrynę! Na początek zajęłam się recenzją merytoryczną książki i dostałam wolną rękę do własnych komentarzy eksperckich w przypisach. Następnie stworzyłam materiały dodatkowe, które w praktyczny sposób miały wspierać czytelnika. A na koniec, opowiadałam o książce w kontekście edukacji finansowej w audycji Polskiego Radia [link], w Dzień Dobry TVN [link] oraz na swoim blogu w ramach kreatywnej recenzji. A wszystko to przy napiętym terminarzu i doskonałej logistyce zarówno z mojej strony (ponieważ w mediach pojawiałam się osobiście a mieszkam w Londynie) jak i wszystkich partnerów akcji.

Fiszki edukacyjne oraz
warsztaty z edukacji finansowej dzieci
współpraca z Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości

Współpracę z Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości “Starter” rozpoczęliśmy od stworzenia Fiszek®. Przygotowałam 16 ultrapraktycznych ćwiczeń na różnym etapie edukacji finansowej w trzech kategoriach: 4 zadania z działu Świadomości Finansowej, 6 zadań z działu Monety i Banknoty oraz 6 zadań z działu Zarządzanie Małymi Finansami. Cały zestaw fiszek (razem z ćwiczeniami z zakresu edukacji dorosłych wykonanymi przez współautorów) stanowi kompedium wiedzy z jakiej mogą skorzystać uczniowie i nauczyciele. Pierwszy druk fiszek trafił na testy prosto do sal lekcyjnych! Kolejnym etapem mojej aktywności dla Startera były warsztaty z zakresu edukacji finansowej dzieci, które przeprowadziłam najpierw dla samych rodziców a potem dla rodzin z dziećmi. Wyśmienita współpraca!

Webinar: Remote Work with Children
dla Netguru
anglojęzyczny webinar dla pracowników firmy

Netguru, jedna z najszybciej rozwijających się firm IT w Europie, zgłosiła się do mnie z prośbą o przeprowadzenie szkolenia dla pracowników z zakresu połączenia pracy zdalnej z opieką nad dziećmi. Z racji tego, że pracownicy Netguru mówią w różnych językach szkolenie online zostało przeprowadzone w języku angielskim. Webinar odbył się na żywo, gdzie osoby obecne mogły zadawać pytania w sesji Q&A, a nagranie z całości zostało dołączone do zasobów biblioteki szkoleń firmy.

Artykuły eksperckie oraz
webinar tematyczny
współpraca z TFI Union Investment

Współpracę rozpoczęliśmy jeszcze z Union Investment, choć teraz firma nazywa się Generali TFI. Byłam jedną z twórców internetowych wspomagających merytorycznie kampanię edukacji finansowej rodziców. Robiłam to na trzy sposoby: artykuły eksperckie (np. w okresie komunii o tym co mądrego zrobić z tymi pieniędzmi by wspierać edukację finansową dziecka), webinary i filmy edukacyjne np. o tym jakie strategie można zastosować by kształtować konsumencko świadome dziecko.

Recenzja merytoryczna
w kontekście Neuroedukacji
współpraca z wydawnictwem Difin

Do recenzji zaprosiły mnie autorki, które pisząc książkę ze scenariuszami lekcji wychowawczych chciały mieć pewność, że opisane metody i ćwiczenia będą zgodne z najnowszymi badaniami z zakresu neuroedukacji. A diabeł tkwi w szczegółach, bo nawet Ci najbardziej postępowi z nas powtarzają błędy utrwalone doświadczeniem standardowej edukacji. Wszelkie neuroedukacyjne zmiany i ulepszenia z mojej strony nie ingerowały w samą treść książki, dbały natomiast o komfort czytelnika i o poprawność merytoryczną. W wyniku współpracy powstały dwa rodzaje recenzji, pierwszy z sugestiami wewnętrznymi (do wglądu dla autorek i wydawnictwa), drugi to oficjalna recenzja książki (bardzo pozytywna!) dla potencjalnych czytelników.

Artykuły eksperckie oraz
wykład na konferencji branżowej

współpraca z Edu Bears

Długoterminowa współpraca z siecią szkół i franczyzodawcą metody rozpoczęła się od stworzenia cyklu artykułów na bloga. Artykuły traktowały o  tym jak dzieci uczą się języka obcego ale z perspektywy neuropedagoga. Bardzo odświeżające i dla mnie i dla stałych odbiorców bloga mojego partnera. Współpracę zwieńczał wykład na dorocznej konferencji firmowej, zatytułowany “Jak znajomość drugiego języka wpływa na Twój mózg”, gdzie również dzieliłam się perspektywą neuroedukacyjną z tymi, którzy angielskiego uczą na co dzień. Wykład można obejrzeć tu, a artykuły poczytać tu.

E-book merytoryczny
jako bonus przy zakupie
współpraca z Zabawkizpasją.pl

Właściciel sklepu internetowego z zabawkami rzucał pomysłami niczym karabin maszynowy. Moim zadaniem był te pomysły od strony merytorycznej i graficznej wprowadzić w życie. Stworzyliśmy między innymi ebooka, który za darmo był dodawany do każdego zakupu zabawki edukacyjnej. W paczce natomiast, która już docierała do klienta była kolejna wartość dodana, czyli ulotka kierująca na stronę z bezpłatnym wyzwaniem budowania pozytywnych nawyków u dzieci. Zawsze jestem otwarta na realizowanie innowacyjnych (a nawet szalonych) pomysłów partnerów, jeśli tylko mój zasób wiedzy i umiejętności na to pozwala!

To co mogę zaoferować to moja praca, ekspertyza, doświadczenie w branży edukacyjnej, doskonałą znajomość grupy docelowej, lekkie pióro, doświadczenie w przemawianiu publicznym, charyzmę w głosie i na video.

Kocham to co robię zawodowo, znam się na tym co robię – i znajduje to odzwierciedlenie w każdym zrealizowanym projekcie. Jestem w stanie zarazić Waszych odbiorców entuzjazmem! Ambitni i aktywni rodzice dzieci w wieku 0-12 liczą się z moją opinią. Możemy wspólnie stworzyć coś merytorycznego, z czego Twoja firma będzie mogła korzystać latami, bo wiem, że kiedy partner biznesowy wynajmuje mnie – to znaczy, że gramy do wspólnej bramki. Chcę, by moja praca przyniosła Tobie wartość długofalowo. 

Możemy wspólnie stworzyć coś, z czego Twoja firma będzie korzystać latami – bo wiem, że kiedy współpracujemy – to znaczy, że gramy do wspólnej bramki. Chcę, by moja praca przyniosła realną wartość Twojej firmie.

Dodatkowo, oferuję się jako maszynka z pomysłami! Jeśli masz tylko ogólny zarys kampanii i chcesz bym pomogła z potencjalnymi tematami na wpisy/ wideo/ scenariusze/ hasła/grafiki  napisz do mnie i zaczniemy całość planować a potem realizować razem. 

Co więc mogę zrobić dla Ciebie i Twojej firmy?

Wszystkie poniższe opcje możliwe są do wykonania w ramach tematów, w których się specjalizuję czyli: edukacja finansowa dzieci, przedsiębiorczość dla dzieci, rozwój osobisty dla dzieci, alternatywne metody nauczania, neuroedukacja/neurodydaktyka, intelektualny rozwój dzieci etc.

 • e-book merytoryczny do kampanii lub promocji 
 • artykuły eksperckie
 • video / audio eksperckie
 • scenariusz na film/ wydarzenie edukacyjne
 • partner merytoryczny wydarzenia/ miejsca/ produktu
 • zaprojektowanie elementów edukacyjnych
 • reklama sponsorowana w moim podcaście / artykule 
 • audyt programu nauczania i pomoc w jego dostosowaniu
 • informacja zwrotna do Twojego produktu/ usługi i pomoc w jej dostosowaniu
 • masz jeszcze inny pomysł? Czekam!

Twój następny krok

Od rozpoczęcia burzy mózgów nad Twoim pomysłem, realizacji i efektów – dzieli Cię tylko bezpośredni kontakt ze mną. Napisz mi maila z zarysem pomysłu lub Twoim firmowym celem. Później omówimy szczegóły, wzajemne oczekiwania i możliwości. Mój email to godmother[małpka]godmother.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

  Szukasz Mówcy

  w temacie szeroko pojętej

  edukacji?

   

  Oto ja we własnej osobie. Będzie mi bardzo miło
  wystąpić na Twoim wydarzeniu.

  Moje doświadczenie

  jako mówcy publicznego

  Przemawiam publicznie od 2009 roku. Od 2011 roku działam aktywnie w organizacji Toastmasters International zrzeszającej mówców publicznych z całego świata. Ukończyłam tam z sukcesem poziomy Kompetentnego Mówcy, Zaawansowanego Mówcy Brązowego, Zaawansowanego Mówcy Srebrnego i obecnie pracuję nad zdobyciem finalnego złotego poziomu. W ramach organizacji Toastmasters przemawiałam w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Singapurze i USA. Wygłaszałam mowy zarówno dla 10 i 500 osób, które trwały od 7 minut do 8 godzin.

   

  Chcesz przekonać się na co mnie stać?

  Oto kilka z moich wystąpień

  Prowadzę wykłady i prelekcje w obszarach: alternatywnej edukacji, intelektualnego rozwoju dzieci, rozwoju osobistego dzieci, edukacji finansowej dzieci oraz neuroedukacji. Treść prezentacji każdorazowo dostosowuję do publiczności oraz wspólnie ustalonych kryterów, co gwarantuje jej maksymalnie satysfakcjonujący odbiór. Wszystkie tematy mogą zostać wygłoszone w formie wykładu (45 min – 90 min) albo poprowadzone w formie warsztatu (2h+).

   

  Zobacz tematy,

  cieszące się największym powodzeniem

  Twój następny krok

  Bardzo mi miło, że bierzesz mnie pod uwagę jako mówcę na Twoim wydarzeniu! Następnym krokiem będzie bezpośredni kontakt – napisz mi maila z terminem wydarzenia, aby sprawdzić moją dyspozycyjność. Później omówimy szczegóły i wzajemne oczekiwania. Mój email to godmother[at]godmother.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

   KRÓTKIE BIO

   Angelika M. Talaga to neuropedagog, trener rodziców i popularyzator nauki. Prywatnie żona i mama. Na co dzień przekształca swoją wiedzę i doświadczenie w narzędzia, metody i strategie dla rodziców pomocne w wychowaniu kreatywnych, przedsiębiorczych i myślących dzieci. Główne obszary zainteresowań Angeliki to: neuroedukacja, przedsiębiorczość dla dzieci (w tym edukacja finansowa i rozwój osobisty) oraz alternatywne systemy edukacji. Entuzjastka wolnego rynku, rozwoju osobistego i zdrowego odżywiania. Kobieta z misją. Więcej na www.godmother.pl.

   BIO

   Angelika M. Talaga to  neuropedagog, trener rodziców i popularyzator nauki.  Jako założycielka i trener w firmie Godmother Sp. z o.o. zajmuje się rozwojem osobistym i intelektualnym dzieci oraz edukacją rodziców. Nie uczy dzieci, bo lepiej to robią rodzice – tylko muszą wiedzieć jak. Angelika więc zawodowo dostarcza rodzicom gotowe narzędzia i strategie wychowawcze.

   Głównymi obszarami zainteresowań Angeliki są: neuroedukacja, przedsiębiorczość dla dzieci (w tym edukacja finansowa i rozwój osobisty) oraz alternatywne systemy edukacji. W tych dziedzinach współpracowała m.in. z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, WSG w Bydgoszczy, uczelnią ASBiRO, radiem Kontestacja czy stowarzyszeniem Libertarianie. Wykładowca na Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym Neurodydaktyki oraz Ogólnopolskiej Konferencji Neurodydaktycznej.

   Obecnie związania z Institute of Education, University of London na kierunku MSc Education Neuroscience. Ukończyła studia podyplomowe – kierunek Neurodydaktyka – na bydgoskiej WSB. Jest również absolwentką kierunku International Business z wykładowym angielskim na poznańskiej WSB. Certyfikowany moderator Modelu Fryburskiego (neurodydaktycznego szkolenia nauczycieli), certyfikowany pedagog Montessori oraz certyfikowany Tutor pierwszego stopnia.

   Za pomocą wystąpień publicznych promuje niekonwencjonalne rozwiązania w dziedzinie rozwoju dzieci i edukacji. Przemawiała m.im. w Dzień Dobry TVN, programie Uwaga! Po uwadze, radiu Afera, na konferencji TEDx Bydgoszcz oraz  TEDx KoninED. Swoje doświadczenie sceniczne zdobywa między innymi na scenie Toastmasters International – organizacji non profit, której jest aktywnym członkiem od 2011 roku.

   Prywatnie to entuzjastka wolnego rynku, rozwoju osobistego i zdrowego odżywiania. Z pasji do filozofii politycznej i przemawiania publicznego współzałożyła Kontestmasters – klub liderstwa i retoryki, gdzie każdy może trenować się w debatowaniu, erystyce i sztuce improwizacji.

   Angelika M. Talaga. Tworząc firmę chciała, by na całym świecie potencjał z jakim rodzą się dzieci, spotykał się z możliwościami jakie mogą zapewnić im dorośli.  Więcej na temat jej działalności na www.godmother.pl.

   Multimedia do pobrania

   Wzmianki w mediach

   I can speak English and I’m able to perform in this language.
   For more information contact: godmother[at]godmother.pl

   Swoją wiedzą dzieliłam się m.in. dla: