Cześć! Nazywam się Angelika M. Talaga i jestem neuropedagogiem, trenerem rodziców i przedsiębiorcą. Na co dzień przekształcam swoją wiedzę i doświadczenie w narzędzia i strategie dla rodziców pomocne w wychowaniu kreatywnych, przedsiębiorczych i myślących dzieci. 

We współpracy z HP przygotowaliśmy  dwa narzędzia dla dzieci w wieku szkolnym, które pomogą w nauce i zdobywaniu szczytów! Możesz je teraz bezpłatnie pobrać i wydrukować.

Lista Celów PDF

pdfmocup1

Wzór notatek PDF

pdfmocup2

Lista celów

Dzieci tak samo jak my potrzebują motywacji i narzędzi wspomagających spełnianie marzeń. Chcą zaoszczędzić na najnowszy model rolek, wygrać w konkursie plastycznym czy zostać królem strzelców. Wielkie marzenia warto rozłożyć na mniejsze kroki. Do tego zaproponuj swojemu dziecku Listę celów.

Potrzebujesz urządzenie do drukowania np. HP Ink Advantage 3785, zdjęcie dziecięcego marzenia, samoprzylepne karteczki i ten plik pdf.

  • Pogłówkuj razem z dzieckiem. Wybierzcie duży cel i podzielcie go na małe kroki. Mały chce zostać królem strzelców – musi zapisać się na treningi, biegać dla kondycji, może też przeczytać biografię piłkarza.
  • Wydrukuj PDF i zdjęcie, które wkleisz w górnej ramce Listy Celów. Dobrze jeśli urządzenie, którego używasz ma funkcję drukowania w kolorze. Oglądanie kolorowej wizualizacji powoduje, że mózg dziecka koncentruje się na celu długoterminowo!
  • Teraz umieszczamy małe kroki. Do tego użyjemy karteczek – pozwala to na dużą elastyczność. Chcesz jakiś cel zastąpić nowym? Nie ma sprawy – karteczki możesz w każdej chwili przekleić.

Notatki metodą Cornella

Sposób w jaki robimy notatki ma ogromny wpływ na to ile z nich zapamiętamy. Naucz dziecko tworzyć notatki wg uczniowskiej wersji metody Cornella.

Potrzebujesz: urządzenie wielofunkcyjne np. HP DeskJet Ink Advantage 3785, długopis i wzór pdf. Tworzenie notatki jest pracochłonne ale daje świetne efekty. Dodatkowo notatka będzie mogła służyć latami! Jak korzystać z?

  • Pole notatki właściwej: tu dziecko prowadzi swoje zwykłe notatki.
  • Pole tytułowe: np. rozmnażanie gadów. Pozwala to na szybkie zorientowanie się w mnogości notatek i na wyróżnienie jej na tle innych. Obok w małych polach uzupełnij datę i klasę.
  • Pole didaskaliów – to szeroki margines. Wyłap z notatki słowa-klucze i umieść jako hasła. Potem łatwiej wyszukać będzie konkretne fragmenty tekstu. A przy okazji dziecko było zmuszone zrobić mini-powtórkę!
  • Pole podsumowania, to poziomy dolny pasek, gdzie w kilku zdaniach  sumujesz wszystko z pola właściwego. Jeśli nie ma czasu czytać całości – wystarczy, że przeczytasz podsumowanie!

Wyzwanie Naukowe PDF

pdfmocup10

Lista Kontrolna PDF

pdfmocup11

Harmonogram Powtórek PDF

pdfmocup9

Otwarte Pętle PDF

pdfmocup8

Szkolne Projekty PDF

pdfmocup7

Pracowity Tydzień PDF

pdfmocup6

Czytelnicze Wyzwanie PDF

pdfmocup5

Planer PDF

pdfmocup4

Fiszki PDF

pdfmocup3