Walentynka dla dziecka

Na walentynki składamy życzenia i sprawiamy prezenty tym, których kochamy najbardziej. Przyjęło się, że zwykle jest to nasza druga połówka, ale nie zawsze musi tak być. Choć kocham moją połówkę szalenie, kocham też wiele innych osób: rodziców, rodzeństwo, przyjaciół i dzieci – wszystkie dzieci. A każdy z pewnością miłością ogromną darzy swoje własne dzieci. Dlatego to ważne by tę miłość okazywać – a szczególnie gdy pojawia się okazja:) Jak to zrobić?

Nie ukrywam, że w dzisiejszym zabieganym świecie, najwięcej radości i największym prezentem byłby Wasz czas, czas poświęcony tylko kochanej osobie, bez telefonów, bez telewizora i bez komputera. Ale jeśli wokół nie ma”rozpraszaczy” to co tu robić? Coś miłego, a najlepiej coś walentynkowego:)

1. Walentynkowy prezencik.

Skoro na walentynki rozdaje się prezenty, to czemu nie sprawić takiego naszemu dziecku? Znalazłam na pintereście (źródło na dole) świetny pomysł na walentynkę dla naszej pociechy, zobaczcie sposób wykonania:

 

A jak już wręczymy prezent, możemy porobić coś RAZEM z dzieckiem na przykład…

2. Serduszkowe kredki

Potrzebujecie:
-silikonową foremkę do babeczek lub czekoladek
-kredki świecowe (najlepiej te połamane, które walają się po pudełkach)
-piekarnik

W pierwszej kolejności łamiecie z dzieckiem kredki na malutkie kawałeczki. Świetna zabawa – dlaczego? Bo zwykle mówimy dziecku “nie łam” i “nie niszcz” a tym razem, bez konsekwencji może i powinien pomścić się na zabawkach:)

Połamawszy kredki mieszamy wszystkie kolory równomiernie i przesypujemy po troszku do każdej foremki.
Tak przygotowaną formę wkładamy do piekarnika na 15 min, ustawionego na 230 stopni. Kredki się troszkę roztopią, ale tylko na tyle by przyjąć formę pięknego serduszka. Takim wielokolorowym serduszkiem możecie z dzieckiem narysować walentynkowe kartki dla całej rodziny:)

3. Serduszko dla ptaszków

Jeśli Twoja pociecha wykazuje wiele miłości i zrozumienia nie tylko dla ludzi ale i dla zwierząt, na pewno wiele przyjemności sprawi mu serduszkowy prezent dla ptaszków.

Potrzebujesz:
– serduszkowej foremki
– ziarna dla ptaków
– żelatyna

Żelatynę rozpuść w 1/4 szklanki wody, doprowadź do wrzenia aż rozpuści się całkowicie i zostaw do ostygnięcia. Wymieszaj żelatynę z ziarenkami, łyżeczką nałóż do foremek i zostaw tak na kilka dni, aż zupełnie stężeje (można włożyć do środka drucik lub sznureczek, by po stężeniu łatwo było foremkę zawiesić). Już gotową zawieszkę montujecie na zewnątrz, ku uciesze wszystkich okolicznych ptaszków.

4. Kulinaria.

I ostatni element, który serdecznie polecam to kucharzenie. Dzieci lubią pomagać w kuchni pod warunkiem, że mogą wiele zrobić SAME oraz, że przygotowywana rzecz jest atrakcyjna (kto chciałby obierać selera na rosół). I tu każdy rodzic ma pole do popisu. Począwszy od babeczek i ciast w kształcie serduszka, poprzez gofry, jajka smażone w foremce aż po pizzę:)

Grunt, by w walentynkową zabawę pobawić się z dzieckiem, i to jemu, i TYLKO jemu poświęcić minimum godzinę na przyrządzenie czegoś pięknego. Można zrobić z tego tradycję i co roku rytualnie bawić się w ten sposób (będzie to przyjemne nawet jak dziecko dorośnie i bardzo do siebie zbliża).

Wszystkim Wam, z okazji walentynek, życzę dużo pięknych i ciepłych chwil <3

A jeśli masz dośc serduszek możecie razem z maluchem stworzyć STATEK KOSMICZNY!

1. http://www.pinterest.com/pin/255579347577945581/
2. http://www.pinterest.com/pin/146789269078869239/
3. http://www.ivillage.com/valentines-day-crafts-kids-0/6-b-142009#556504

walentynkas