Video Kurs – świadoma edukacja

System edukacji nie budzi wielu pozytywnych skojarzeń. Za to każdy z nas potrafi z miejsca wymienić elementy, które nie działają: dzieci uczące się wolniej mają za mało wsparcia, dzieci bardzo zdolne nie mogą się rozwijać, lekcje są nudne, materiał niepotrzebny, nauczyciele niesprawiedliwi a dzieci nieusłuchane. Każdy marudzi. A rozwiązania jak nie było tak nie ma. Szkoła jest zła, ale czy robisz coś w związku z tym? 

Jeśli problem Cię nie dotyczy, to może faktycznie nie ma sensu, ale jeśli masz (lub planujesz mieć) dziecko, problem ten dotyczy Ciebie w szczególności.

Rozwiązania są dwa:
– albo wypiszesz dziecko ze standardowej szkoły i poślesz do alternatywnej
– albo “zaszczepisz” dziecko przeciwko złym wpływom systemu edukacji

Często rozmawiam z rodzicami. I tak, wielu deklaruje, że “gdyby tylko mogło” posłałoby dzieci do szkoły alternatywnej. Jest jednak wiele barier. Po pierwsze, brak informacji. Niby szkoły jakieś są, ale co to są właściwie za placówki, na jakiej zasadzie działają, co się w tym wiąże i czy w moim mieście jest w ogóle taka szkoła? Po drugie bariery praktyczne: szkoły alternatywne mogą być droższe od państwowych. A homeschooling choć tani, wymaga od rodzica obecności w domu i dyspozycji czasowej.
Chciałoby się powiedzieć: dla chcącego nic trudnego. Wiem jednak, że decyzja o szkole nie jest taka prosta. Jest to bowiem dla nas – dorosłych coś nieznanego i niepojętego. Zdecydowana większość z nas chodziła do “normalnych” szkół i posyłając tam dziecko mamy coś w rodzaju poczucia bezpieczeństwa, znamy bowiem środowisko i wiemy co naszą pociechę może spotkać w szkole.

Dlatego tworzę produkty, które zaspokoją Wasz potrzeby w dwóch kategoriach:

 1. Informacje na temat rodzajów szkół alternatywnych, wyczerpujące wywiady i opinie rodziców. Jaka szkoła rządzi się jakimi prawami, czego “dziwnego” można się spodziewać i jakie szkoły istnieją w jakim mieście. Możecie się więc spodziewać artykułów, szkoleń, warsztatów etc.
 2. Wiedza na temat tego jak uratować dziecko od złych wpływów szkoły. Czyli jak nauczyć to, co dziecku będzie niezbędne a o czym szkoła nie wspomni oraz jak uratować te kompetencje, które szkoła umiejętnie zabija. W tej kategorii pojawiła się już pierwsza gratka dla rodziców:) Czytaj dalej:)

To prawda, że jedna osoba nie zmieni systemu, nie sposób też dokonać takiej zmiany w tydzień. Ale to nie jest wystarczający powód by przyjąć bierną postawę. Cytat Edmunda Burke wyjaśni lepiej co mam na myśli: Aby zatriumfowało zło, wystarczy bierność dobrych ludzi.

Właście dlatego przygotowałam coś specjalnie na tą okazję. A w zasadzie przygotowaliśmy, bo video kurs o którym mówię powstał we współpracy Godmother oraz Life Architect. Kliknij tu by zobaczyć.
Co tam znajdziecie?

1. Edukacja finansowa.

 • dlaczego w szkole tego nie uczą
 • dlaczego jest to temat tabu
 •  w jakim wieku należałoby zacząć przekazywać dziecku wiedzę finansową
 •  i dlaczego tak wcześnie;)
 • w jakie umiejętności powinnyśmy wyposażyć dziecko do 18 roku życia
 • jak wyjaśnić dziecku wzrost pieniądza w czasie

2. Kretywność.

 • co zabija kreatywność u dzieci
 • jak szkoła upośledza myślenie twórcze
 • jak w prosty sposób rozwijać kreatywność u dzieci

3. Czytanie.

 • czy szkoła rzeczywiście uczy czytać?
 • dlaczego dzieci i dorośli czytają coraz częściej bez zrozumienia tekstu
 • na czym polegają szkolne błędy w nauce czytania
 • jak zachęcić dziecko do czytania
 • jak wychować dziecko na czytelnika z prawdziwego zdarzenia

By zapisać się na darmowy mini video-kurs wejdź tutaj. Pamiętaj by potem zostawić po sobie komentarz – daj znać czy znalazłeś w tych filmach coś inspirującego, bym wiedziała czy mam produkować takich filmów więcej:)

A jeśli zależy Ci na rozwoju malucha możesz zajrzeć również TUTAJ.