Twoje dziecko przedsiębiorcą!

Znalazłam sposób na rozwiązanie niemal wszystkich obecnych problemów z gospodarką. I nie tylko. Najpierw uświadommy sobie, że dzieci są przyszłością narodu. Następnie przeczytajcie ten artykuł oraz obejrzyjcie film poniżej – i już jesteśmy gotowi zmieniać świat na lepsze. Dodatkowo tutaj przeczytacie jak wychować sobie Einsteina.

 Po pierwsze znaleźć
System szkolnictwa jak też mentalność dorosłych, powodują że tracimy okazję do odnalezienia dzieci z żyłką do przedsiębiorczości. Dzieci już we wczesnym dzieciństwie wykazują cechy, które sugerują, iż delikwent ma gen przedsiębiorczości – my niestety wciąż uparcie wychowujemy je na prawników, lekarzy i nauczycieli.

Po drugie wychować
Na każdy problem przypada ktoś przedsiębiorczy z pomysłem na rozwiązanie tego problemu – tylko potrzeba nam wychować sobie takich ludzi. Warto zawczasu nauczyć dzieci łowić ryby zamiast dawać im wędkę.
Jaki będzie tego efekt? Sprawimy, że ci młodzi ludzie będą otwierać firmy zamiast czekać na zasiłek.

Po trzecie obalić mit
Zauważcie jak przedsiębiorcy są przedstawiani dzieciom (i dorosłym). Przedsiębiorca w każdej bajce jest czarnym charakterem, dla którego liczą się tylko pieniądze i który z lubością morduje małe ptaszki by doprowadzić kontrakt do końca. A dzieci nie są głupie – nie chcą być złymi ludźmi, i tak od najmłodszych lat pokutuje mityczny obraz przedsiębiorcy w naszych oczach. A skoro media działają na niekorzyść, to nasza rola rodziców i nauczycieli by ten mit obalić.

Film
Zapraszam na 19 minutowy wykład Cameron Herolda, który powie Wam, jak wychować Wasze dzieci na przedsiębiorców.