Szukaj: muzeum dla dzieci

Coraz więcej osób orientuje się, że dzieci uczą się najszybciej podczas zabawy, poprzez doświadczanie i interakcję. I że generalnie uczą się szybko. Bardzo szybko. Niewiarygodnie szybko. W odpowiedzi na te obserwacje powstało Muzeum dla dzieci w …

… w Chicago oczywiście, a gdzieżby indziej.

Aby najszybciej i najłatwiej oddać Wam atmosferę i misję tego muzeum, obejrzyjcie 2-minutowy filmik (film nagrany w języku angielskim – uwierzcie mi jednak na słowo, zrozumiecie 99% treści właściwej bez znajomości języka).


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RnBRGrM9aqE
Kartonowy Raj
Jednym z pomieszczeń znajdujących się w muzeum jest kartonowy raj, oryginalnie zwany Unboxed. Nie jest tajemnicą, że to właśnie kartony od pokoleń są jedną z najlepszych zabawek dziecięcych. W ubiegłym roku pisałam nawet o tym na łamach Godmother. W pomieszczeniu owym można kartony układać, rozkładać, włazić na nie, włazić do nich, włazić pod nie, składać kartony, wieszać kartony, malować kartony, sklejać kartony i czegokolwiek bym tu nie wymieniła, dzieci i tak znajdą więcej zastosowań. Poniżej przedstawiam kilka zdjęć:

hom,e
00
000

Znajdź dinozaura
Kolejnym pomieszczeniem wartym opisu jest Dinosaur Expedition, czyli miejsce gdzie dzieci mogą dać upust swoim archeologicznym zapędom. Powiem szczerze, że sama chętnie wskoczyłabym pomiędzy brontozaurusa a rexa. Zobaczcie, jak wygląda to w praktyce:

038

dinosaur_expedition
W kolejnym artykule, więcej bajecznych pomieszczeń, więcej muzeów i moje wnioski z ich obserwacji:)