Super Simple Songs + FILM

Z tymi płytami nawet dorosły nauczy się angielskiego. Piszę “nawet dorosły” bo każdy przecież wie, że dzieci uczą się szybciej, łatwiej i przyjemniej. Przedstawiam dziś płyty, które każdy rodzic i nauczyciel angielskiego powinien mieć. Przed Wami składanka Super Simple Songs.

To jedne z nielicznych płyt, dostosowanych do najmłodszych dzieci. Przez najmłodsze dzieci mam na myśli nawet 2-latki! Piosenki są odpowiednio krótkie by można było nauczyć się ich na pamięć. Są odpowiednio wolne by mała buzia była w stanie je zaśpiewać. I w końcu mają odpowiednio ambitne słownictwo, by nie obrażać intelektu dzieci.

Ale Super Simple Songs to nie tylko płyty, to również portal supersimplelearning.com wprost dla nas stworzony. Filmiki, propozycje zabaw przy piosenkach, darmowe materiały dydaktyczne i wskazówki.

Dzieci w moim przedszkolu uwielbiają SSS, a szczególnie piosenkę, którą wykorzystuję na rozpoczęcie zajęć z języka angielskiego. Zobaczcie poniżej, jak świetnie można bawić się razem z dziećmi. Oczywiście jest to przykład wzorcowy – moje dzieci kręcą się wokół własnej osi podczas “round and round”.


(Jeśli filmik powyżej się nie wyświetla skorzystaj z linka)

Słodzę, aż to do mnie nie podobne. Dlatego teraz przestroga.
Ucząc dzieci śpiewać, dopilnujmy by znały poprawną wymowę poszczególnych słów, albo żeby chociaż wiedziały gdzie jedno słowo się zaczyna a gdzie drugie kończy (mejkesirkel rałdenrałd). Możemy przedstawić im tłumaczenie, ale jeśli dołączycie do piosenki trochę ruchu – nie zawsze będzie to konieczne. Przykład – podnosimy rączki krzycząc “up” opuszczamy krzycząc “down” – dzieci orientują się o co chodzi szybciej niż myślisz.

Zachęcam wszystkich, szczególnie rodziców – zabawa przednia, a włożony wysiłek naprawdę niewielki.

Więcej informacji o nauce angielskiego poprzez zabawę znajdziesz tutaj, tutaj i tutaj też. 🙂