Rewolucja w systemie edukacji!

Szkoła robi z nas stado owieczek już od epoki industrialnej. Panuje indoktrynacja. Nikt tego nie widzi? Widzą. Nikt nic z tym nie zrobił? Do czasu. Przedstawiam Państwu mężczyznę, którego nazwisko będzie znane w historii szkolnictwa przez wiele wiele lat. Ron Paul.

Znany amerykański polityk od lat działa na rzecz zmian w zakresie wolności. I udało się – Ron Paul stworzył program nauczania domowego, który mam nadzieję, zarazi ideą również nasz poczciwy kraj.

Dla niecierpliwych (i znających j.angielski) podaję odnośnik do strony źródłowej, gdzie całe przedsięwzięcie jest opisane bardziej szczegółowo:
http://www.ronpaulcurriculum.com/
Co ciekawe, program zawiera naukę zakładania i prowadzenia małego biznesu – czyżby to zapowiedź rewolucji gospodarczej?
Nie wiem, czy program ten okaże się doskonały, nie wiem też jak wpłynie na dzieci – wiem jednak na pewno dwie bardzo istotne rzeczy. Po pierwsze – jakkolwiek to będzie wyglądało, zadziała lepiej niż szkoły publiczne. Po drugie – jest to kamyczek rzucony na klarowną taflę jeziora, w kwestii wolności, w kwestii edukacji i w kwestii przyszłości naszych dzieci i społeczeństwa jakie utworzą za kilkadziesiąt lat.

Podaję kolejny link, tym razem do strony polskojęzycznej – tam też znajdziecie szczegółowe informacje na temat założeń Rona Paula:
http://www.ronpaul.pl/index.php/component/content/article/61-aktualnosci/300-prac-domowych-nie-bedzie
jpg