Muzeum dla dzieci c.d.

W ostatnim artykule przybliżyłam Wam profil muzeum dla dzieci w Chicago. Dziś pokażę więcej takich miejsc oraz poproszę Was o przysługę.

Zapraszam Was serdecznie na wycieczkę.

Pierwszym przystankiem jest muzeum Eureka!, w którym to dzieci w wieku 0-11 zachęcane są do poszerzania wiedzy o człowieku i otaczającym go świecie, grając, eksperymentując a przede wszystkim dobrze się bawiąc. Zobaczcie:

Dziecięce muzeum Glazer. Misją muzeum jest ułatwienie opanowywania programu nauczania szkolnego. Eksponaty muzealne poruszają pojęcia pojawiające się w szkole i pomagają dzieciom w bardziej praktyczny sposób zrozumieć niuanse nauki.

Tym razem jedziemy do muzeum dziecięcego w Denver. Miejsce ów oferuje wiele programów edukacyjnych wspierających rozwój krytycznego myślenia i zmysłu wynalazczości.


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8hCCyXoZbc4
Teraz Luizjana. Misją muzeum jest rozwijanie dzieci w najważniejszym okresie ich rozwoju intelektualnego. Przekazują szczegółową treść w sposób możliwie najbardziej efektywny, tak by wiedza pozostała trwale w pamięci dzieci.

Zauważyłam pewną prawidłowość…

Wszystkie opisane przeze mnie muzea zlokalizowane są za granicami Polski. Przykra sprawa – człowiek już już chciał się wybrać, a tu rozczarowanie. Wchodzi w grę oczywiście zwiedzanie tych miejsc w ramach wycieczek zagranicznych, ale po pierwsze nie każdego, kto nawet chce dla dzieci najlepiej, na to stać, po drugie są to wciąż wizyty jednorazowe. A wydaje mi się, iż całkiem dobrze byłoby odwiedzać takie miejsce regularnie, czasem może zamiast kina czy placu zabaw.

Dlatego zachęcam Was do szukania takich miejsc w Polsce (oraz informowania mnie o swoich znaleziskach). Jeśli nie znajdziemy czegoś co w pełni mnie usatysfakcjonuje, sama otworzę takie muzeum, ku potomności:)

W następnym artykule pierwsze znalezione przeze mnie miejsce, które co prawda nie jest muzeum ale wciąż jest ciekawą dla niego alternatywą.