Moja wizyta w Dzień Dobry TVN

Czy marzyło mi się, że zaproszą mnie kiedyś do tvn-u jako eksperta w temacie rozwoju dzieci? No jasne. Ale nie spodziewałam się, że wystąpienie w telewizji wypadnie na mój szósty miesiąc ciąży. Zobaczcie jak mi poszło i jakie były tego konsekwencje!

image 11c

 

W studio Dzień Dobry TVN wystąpiłam wraz z psychologiem Leonem Ciechanowskim i autorem książek dla dzieci Grzegorzem Kasdepke (Pan Grzegorz był też redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci “Świerszczyk” – pamiętacie?:). Spotkałam się oczywiście również z moją ulubioną parą prowadzących czyli Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem.

image 25

O czym rozmawialiśmy? Oczywiście o dzieciach. Nasze wejście na żywo było poprzedzone reportażem o możliwościach mózgu. A zaraz po nim płynnie przeszliśmy do dyskusji na temat stymulowania mózgu dzieci: czyli o tym jaką funkcję mogą pełnić lustra w wychowaniu niemowlęcia, co to jest stymulacja brudem (pisałam o tym już tutaj) i jak czytanie książek wpływa na wyobraźnię. Było mądrze i było miło 🙂 Szkoda, że tak krótko! Wszystko możecie zobaczyć pod tym linkiem (tu).

w

 

Ochłonęłam, wróciłam do domu i dostałam kolejny telefon. Tym razem z programu Uwaga!TVN. Tam z kolei wystąpiłam w roli eksperta od alternatywnych metod nauczania. Ale zanim pojawiłam się ja, w programie głównym można było obejrzeć reportaż (tylko dla rodziców o mocnych nerwach) o nauczycielce matematyki i jej oryginalnych metodach nauczania.

Tu zobaczysz reportaż:

e

 

A tutaj w programie Uwaga! Po uwadze moją wypowiedź.

sd