Kalendarz na rok szkolny 2016/2017

Wydajemy potężne pieniądze na wyprawki szkolne dla dzieci i z każdym nowym rokiem szkolnym dokładamy im lektur, podręczników i nowych obowiązków.  Ale czy uczysz swoje dziecko jak sobie z tym wszystkim radzić? Rozpocznijcie naukę organizacji od wczesnych lat dzieciństwa z nowym kalendarzem na rok szkolny 2016/2017.  

(Jeśli jesteś niecierpliwy kalendarz możesz pobrać tu, klikając w zakładkę ‘za darmo’)

Dlaczego nawet dzieci powinny korzystać z kalendarzy?

Bo one też mają dużo obowiązków i rzeczy do zapamiętania. To, że z naszej perspektywy rzeczy te wydają się mniej ważne to tylko subiektywna opinia dorosłych. Bo przecież nawet dzieciom zdarza się zapomnieć stroju na w-f, fletu, farbek, zapominają o urodzinach kolegi, o podpisie pod zgodą na wycieczkę i ta lista wydaje się nie mieć końca.

A przecież z wiekiem obowiązków i spraw istotnych wyłącznie przybywa. Jeśli chcesz by Twoje dziecko radziło sobie z natłokiem ‘dorosłych’ obowiązków, naucz je opanować sztukę zarządzania i organizacji swoimi dziecięcymi sprawami. A taki kalendarz to do tego pierwszy krok.

Kalendarz Wrzesien mini

Co może znaleźć się w kalendarzu?

Poniżej znajdują się przykłady i inspiracje dotyczące tego co w takim kalendarzu można zapisywać. Choć wszystko to ogranicza się wyłącznie do mojej wyobraźni, Wy natomiast wiecie najlepiej co będzie pasowało do Waszej domowo-szkolnej rutyny. Zachęcam więc do tego by w komentarzach dodawać własne sugestie 🙂

 1. Terminy zajęć pozaszkolnych (piłka, balet, angielski etc.)
 2.  Terminy zajęć dodatkowych w ramach szkoły (świetica, korekcyjne, SKS-y etc.)
 3.  Apele.
 4.  Wycieczki szkolne.
 5. Sprawdziany i kartkówki.
 6. Urodziny członków rodziny i kolegów szkolnych.
 7. Specjalne rzeczy potrzebne na zajęciach np. flet, plastelina.
 8. Do kiedy należy przeczytać lekturę (w tym celu w poprzedzających tygodniach można zaznaczyć zadanie ‘czytam 20 min’.
 9. Wywiadówki.
 10. Nieobecności (przyda się pod koniec miesiąca, kiedy trzeba uzupełnić dane albo napisać usprawiedliwienia).
 11. Specjalne zadania domowe np. duże projekty czy wypracowania.

Zalety korzystania z kalendarza

 • Spokój umysłu. W dzisiejszych czasach już dzieci są narażone na natłok informacyjny i presję mutitaskingu. Kalendarz pozwala skupić się na rzeczach najważniejszych.
 • Wszystko w jednym miejscu. Gdzie Twoje dziecko zapisuje informacje o sprawdzianach i kartkówach? W zeszytach przdmiotowych? A o apelach i wycieczkach? O zajęciach dodatkowych, o basenie, o urodzinach kolegi, o terminie lektury do przeczytania… Jeśli do tej pory wszystkie te informacje były gdzieś indziej, nic dziwnego, że zdarzyło się czasem o czymś zapomnieć. Uwierz mi – to już się nie wydarzy. Wystarczy zerknąć na kartkę z kalendarza – tam jest wszystko.
 • Chętniej wracamy do rzeczy cieszących oko. Wszystkie karty są tak zaprojektowane, by dzieciom przyjemnie się z nimi pracowało. Żywe kolory (ale nie pstrokate), czytelne, samym wyglądem zachęcają do wypełniania. Podobno podobają się nawet niektórym dorosłym 😉

 

Jeśli chcesz pobrać kalendarz wystarczy, że wejdziesz na www.sklep.godmother.pl i klikniesz w zakładkę ‘za darmo’.

pobierz