Jak uczyć? – Warsztat Godmother

Grudzień i styczeń to były pracowite miesiące. Warsztat dla gimnazjalistów (fotorelacja już wkrótce) a dosłownie tydzień temu warsztat na ogólnopolskiej konferencji Toastmasters International w Łodzi. Co to były za emocje! O czym mówiła Godmother? Przedstawiam Państwu warsztat: Jak uczyć? Czyli sztuka przeprowadzania skutecznych warsztatów. Tym razem jednak nie tylko fotorelacja, ale cały warsztat do obejrzenia na YouTubie! Oglądajcie, uczcie się i wysyłajcie na adres godmother@www.godmother.pl wszystkie uwagi – każda uwaga jest na wagę złota, abym każdego dnia mogła być jeszcze lepsza!

Jak uczyć? Czyli sztuka przeprowadzania skutecznych warsztatów.
Jak przeprowadzać warsztaty?

Toastmasters International to organizacja non-profit która zrzesza na całym świecie kuby. Kluby, w których można nauczyć się przemawiania publicznego oraz umiejętności liderskich. Koszt – 30 zł miesięcznie. Skuteczność – absolutnie niezawodni. Czy można wysłać tam dziecko? Nie, ponieważ kluby są od 18 roku życia, ale powstają już wariacje klubów toastmasters zwane Govel Club, gdzie przemawiać będą mogli nastolatki przed ukończeniem 18 roku życia.

Dwa razy w roku wszystkie kluby z Polski zjeżdżają się w jedno miejsce, wydarzenie to nazywa się konferencja TLI (Toastmasters Leadership Institute) gdzie mamy okazję wysłuchać warsztatów i najlepszych mówców w Polsce i czasem nawet w Europie – a co ciekawe na takie wydarzenie wstęp ma każdy, nie tylko członek organizacji. Następne takie wydarzenie już w lipcu w Poznaniu (więcej informacji znajdziecie tu).

Powyższy warsztat dotyczy… tego jak skutecznie przeprowadzać warsztaty. Ale skupia się wyłącznie na jednym aspekcie (bo ile można nauczyć człowieka w 40 minut) – na skutecznym przekazaniu wiedzy. Można bowiem pięknie warsztaty zaplanować, ułożyć strukturę i pięknie gestykulować, ale jeśli nie przekażemy wiedzy tak by została ze słuchaczem na dłużej, to warsztatu nie można uznać za udany.

Najważniejsze jest to, że do przygotowania tego warsztatu czerpałam inspirację z pracy z dziećmi. Dzieci są niewyczerpaną studnią inspiracji i to one uczą nas prostoty życia. Dziękuję więc oficjalnie wszystkim dzieciom za bezcenną pomoc w pracy:)

Dziękuję organizatorom TLI za udostępnienie nagrania.
Dziękuję Marcinowi Monarsze za fotografię.

Możecie również zobaczyć jak przeprowadzam warsztaty klikając TUTAJ.