Jak uczyć matematyki? + FILM

Dawno dawno temu, za ławkami, za szkolnymi murami, żył sfrustrowany nauczyciel matematyki. I wymyślił sposób, jak zmienić świat na lepsze. Poświęć kilkanaście minut swojego życia i wysłuchaj jego manifestu. (Przy okazji dowiadując się, co czeka Ciebie i Twoje dziecko w niedalekiej przyszłości.)

[film na dole strony]

“Przypomnijcie sobie chwilę, kiedy coś wam się ogromnie podobało: film, płyta, piosenka albo książka, i polecaliście to gorąco miłej wam osobie. Oczekiwaliście pozytywnej reakcji, ale spotkał was srogi zawód.”

Powyższy opis charakteryzuje nauczyciela matematyki o którym jest dzisiejszy artykuł. Matematyk sprzedaje młodzieży produkt, którego kupować nie chcą, ale muszą – czyli system edukacji, do którego niestety przywykliśmy.

Film, który zaraz obejrzycie, albo już widzieliście, zawiera fenomenalny cytat:

“Martwi mnie to, bo będę emerytem w świecie rządzonym przez moich uczniów. Zagrażam własnej przyszłości i dobrobytowi ucząc w ten sposób.”

Oczywiście mowa o sposobie, który został narzucony przez podstawę programową i dostępne podręczniki. Film, zawiera kilka ciekawych PRAKTYCZNYCH przykładów o jakie błędy chodzi. Pisałam, też już o takich błędach w artykule “Analfabetyzm matematyczny”.

Nie przedłużam. Wnioski wyciągnijcie sami. Zapraszam na film!