“Dopamina i Sernik” notatki graficzne do książki M. Spitzera | Neuroedukacja w obrazkach

Interesują Cię kwestie dopaminy i tego jak słodycze wpływają na mózg? To się świetnie składa. W serii wpisów zatytułowanej “Neuroedukacja w obrazkach” przedstawiam notatki graficzne, które tworzyłam podczas lektury książek w tematyce neuro-edukacyjno-psychologicznych. Tym razem są to notatki wizualne z książki Manfreda Spitzera “Dopamina i sernik.

Po co Ci takie notatki?

Po pierwsze, masz wgląd w treść i możesz zdecydować czy książkę warto czytać i czy znajdziesz tam to, co Cię interesuje. Jeśli chcesz tylko skrótowo zapoznać się z tematem – notatki mogą stanowić coś na wzór streszczenia. A jeśli temat interesuję Cię bardzo i zależy Ci by z takich lektur jak najwięcej zostało Ci w głowie – to notatki też będą przydatne – mogą stanowić mapę po książce, pomagać w odnalezieniu się w treści i w końcu być przpominajką i odnośnikiem jak już książkę przeczytasz.

Jak korzystać z takich notatek oraz jak je robić – opowiedziałam trochę więcej w pierwszym artykule z serii, do którego zapraszam Cię tutaj [Klik].

Manfred Spitzer "Dopamina i Sernik"

Mała instrukcja obsługi notatek:

  1. Zdjęcia notatek w kolejności masz poniżej.
  2. Jeśli chcesz powiększyć obrazek, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz “otwórz grafikę w nowej karcie”. Wtedy otworzysz obrazek w nowej stronie i pojawi się lupka z plusem 🙂
  3. Komplet notatek w dobrej rozdzielczości możesz też pobrać na dysk klikając tutaj -> [31 MB klik]

Jeśli moja praca (a nieukrywajmy, trochę się napociłam nad tymi grafikami;) ) na coś Ci się przyda, będzie mi bardzo miło gdy podzielisz się linkiem do tego artykułu ze znajomym – który być może Godmother nie zna, a też skorzysta z publikowanych tu treści.